Вівторок, 19.03.2024, 10:24
К В І Т Н Е В Е
Жидачівський район Львівська область
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
с.Квітневе [19]
НГО "ДЗВІН" [21]
Зі світу по крихті [29]
МОВА САЙТУ
Форма входу
Наша кнопка
Наша кнопка для Вашого сайту:
сайт Квітневого
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КОМЕНТАРІ
http://ukrdim.info
Оренда квартир подобово в Україні

Забув сказати: Оксана Франків теж не відповіла. Я її знайшов по редакціях, не цікаво журналістці.

А от і відповідь, я було думав, що він Галини Чайки, а виявилось, що від Галини Козяр. Нема часу на

Не побачили чи не знають, що відповісти?
Раніше, як я вже помітив, такої традиції не було. То

А я зрадів! От добре, які хлопці і дівчата!
Аж дивлюсь: 2012. Ну то треба реанімувати проект?

Марія Каллас / Марія Калогеропулос /
Maria Callas
(02.12.1923 року [Нью-Йорк] - 16.09.1977 року [Париж])
США (Usa)

33 роки тому, 16 вересня 1977 року, в Парижі померла та, яку епоха назвала Божественною


Похоронна служба відбулася в Грецькій православній церкві на Рю Жорж Бізе. Тіло Каллас поховали на кладовищі Пер-Лашез. Через три місяці могила була розорена, останки викрадені - і знайдені кілька годин по тому в далекому кутку кладовища. У 1979 році прах найвідомішої на планеті гречанки було розвіяно над Егейським морем. А разом з ним - таємниці її життя і смерті. Залишилися тільки записи її божественного голосу, від якого світ досі божеволіє.
Загадка смерті
За офіційною версією, Марія Каллас померла від серцевого нападу. В останні роки життя співачка дійсно страждала від кількох серйозних захворювань, однак важкої хвороби серця серед них не було. Чому лікар, зробивши висновок про смерть, не наполіг на розтині? Також добре відомо, що Каллас категорично не хотіла після смерті опинитися в печі. Навіть купила на кладовищі місце для своєї могили. І раптом ця загадкова кремація.
Знаменитий режисер Франко Дзеффіреллі, нещодавно зняв напівдокументальний фільм "Callas forever" (із Фанні Ардан у головній ролі), переконаний: Марію Каллас отруїла її піаністка і повірниці - Васса Деветці. Щоб заволодіти багатствами співачки, вважає Дзеффіреллі, вона не тільки навмисно обмежувала коло спілкування Каллас, ніж поглиблювала її депресію, але й регулярно додавала в її ліки транквілізатори. Наскільки справедлива ця версія, незрозуміло, але теорія отруєння дуже популярна серед шанувальників співачки. Втім, ніяких поліцейських чи приватних розслідувань з цього приводу не велося. За версією чоловіка Каллас Джіованні Батиста Менегіні, Марія, найімовірніше, покінчила з собою. А можливо, люди просто не хочуть вірити в банальність смерті тієї, кого вони обожнювали.
До речі, смерть Каллас залишила без відповіді і ще один абсолютно земна питання. Куди зникла її заповіт, про існування якого знали кілька людей? Офіційно вважається, що пані Каллас ніяких розпоряджень щодо свого майна не залишила. Її десять мільйонів рішенням суду були розділені між двома глибокими людьми похилого віку - матір'ю і чоловіком - людьми, які не дуже любили Каллас, і вона відповідала їм взаємністю.

Попелюшка у власному будинку

2 грудня (за іншими відомостями - 3-го або 4-го) 1923 року в Нью-Йорку в сім'ї грецьких емігрантів народилася дівчинка, охрещена традиційно довгим ім'ям Сесилія Софія Анна Марія Калогеропулос. Незадовго до народження Марії її батьки втратили єдиного сина. Старша дочка в них уже була. Іванхелія Калогеропулос ходила вагітною в траурі й молила Бога, щоб новонароджений був хлопчиком. Коли на світ з'явилася дівчинка, мати кілька днів відмовлялася навіть дивитися на неї ...
Велика депресія не тільки розорила, але й зруйнувала сім'ю аптекаря Калогеропулос. У 1937 році жіноча частина сім'ї повернулася до Афін. Коли в Марії виявилися неабиякі музичні здібності, мати, за свідченням очевидців і самої Марії, стала катувати дитину багатогодинними щоденними заняттями, не без підстави розраховуючи вибратися з безпросвітної бідності. Марія вступила до Афінської консерваторії. Вже п'ятнадцятирічної дівчиськом вона співала Сантуцци перед публікою. До явища великої Марії Каллас залишалося ще 12 років.
Народження Божественної

Марія дуже хотіла повернутися до Америки. Але в будинку батька, який обзавівся до того моменту новою сім'єю, ніхто не зрадів її приїзду. Та й Нью-Йорк у середині 40-х не зміг розгледіти в прищавою товстусі майбутню богиню. Це в 1955 році директор Metropolitan Opera чи не на колінах благатиме Марію Каллас заспівати за нечувані на ті часи 3000 доларів (при тому, що Карузо отримував 2500 за вихід).
Марія повернулася до Європи. У 1947 році вона отримала перший престижний контракт - їй належало співати "Джоконду" на Арені ді Верона. Але це виявилося не головною подією тих днів. Через кілька годин після того, як нога Марії вступила на італійську землю, вона познайомилася з багатим промисловцем і фанатом опери Джіованні Батиста Менегіні. 24-річна маловідома співачка і її кавалер, майже вдвічі старший, стали друзями, потім уклали творчий союз, а через два роки повінчалися у Флоренції. Менегіні завжди грав при Каллас роль батька, друга й менеджера, а чоловіка - в найостаннішу чергу. Як сказали б сьогодні, Каллас була його суперпроектом, в який він вкладав прибуток від своїх цегельних заводів.
Марія невтомно вдосконалювала не тільки свій голос, але й фігуру. Катувала себе найжорстокішої дієтою. І досягла бажаного результату, змінившись фактично до невпізнання. Вона сама так фіксувала свої досягнення: "Джоконда 92 кг; Аїда 87 кг; Норма 80 кг; Медея 78 кг; Лючія 75 кг; Альцеста 65 кг; Єлизавета 64 кг". Так танула вага її героїнь при рості 171 см ".
     

У переддень Різдва 1952 року на сцені міланського театру La Scala у виставі "Сицилійська вечірня" з'явилася демонічна південна красуня з античними рисами обличчя і голосом, моментально проникаючим в душу. "Диявольська діва", не знає собі рівних. Образи Каллас завжди були повні трагізму. Її улюбленими партіями стали Травіата і Норма. "Вони приносять себе в жертву любові і цим очищають душу", - любила повторювати Каллас. У її житті дуже довго було все - слава, багатство ... Все, крім любові

Ніколи не кажи ніколи...

Над Марією Каллас схилився Арістотель Онассіс. Вона дивилася на його і сміялася, а її чоловік кусав собі губи. Любов утрьох? Зовсім ні. Всього лише звичайна прогулянка на яхті по Середземному морю. І все-таки Баттіста Мененьіні, чоловік великої співачки Каллас, мільйонер з Верони, здавався сам собі неймовірним дурнем. Коли він закохався в огрядну честолюбну грекиню (вона важила тоді 105 кг), то закинув всі заводи, одружився на ній і повністю присвятив себе кар'єрі молодої дружини. Заміжжя пішло співачці на користь. Марія перетворилася на чарівне створіння вагою 55 кілограмів. Коли на початку кар'єри співачка переживала одне розчарування за іншим, він вірив у неї, любив, допомагав їй і вів всі її контракти. Однак він був скнарою, якого дорікали в тому, що, перш ніж випустити Марію на сцену, він перераховував у гримерці її гонорар.
Під час прийому на яхті, Тіна Онассіс всерйоз занепокоїлася. Аристотель клопотав лише навколо Каллас, хоча серед його гостей був сам Вінстон Черчілль. «Про інші він ніколи не говорив, про неї ж твердить постійно», - нервово зауважила Тіна. Вперше Онассіс зустрів Каллас у вересні 1957 року у Венеції на балу в честь дня народження журналістки Ельзи Максвелл. Але їхня любов спалахнула тільки навесні 1959 року на другому балу у Венеції. Вони довго танцювали, стискаючи один одного в обіймах, і Тіна Онассіс не вірила своїм вухам, коли чоловік заявив, що поїде до Лондона на концерт Каллас. От після цього концерту він і запросив її з чоловіком на свою яхту.
«Христина» кинула якір біля гори Атос. На наступний день її відвідав патріарх Атенагорас. Марія і Аристотель постали перед ним на коліна на палубі. Патріарх благословив їх. У Мененьіні було неприємне відчуття, що він присутній на весільній церемонії. У наступні дні Каллас поверталася до своєї каюти лише на світанку. Мененьіні ще сподівався, що в Мілані все встане на свої місця. Подружжя ще раз з'їздили в Сірміоне в свій будинок на озері Гарда, де співачка сказала чоловікові, що більше не хоче з ним жити.
На початку вересня все таємне стало явним. Преса роздула з цього сенсацію, але Аристотель намагався її приглушити. «Ми всього лише друзі», - сказав він у Венеції репортерам. По телефону він заклинав Тіну приїхати разом з дітьми до нього з Нью-Йорка і не починати шлюборозлучний процес. У той же час він продовжував зустрічатися з Каллас. В кінці листопада 1959 року в Сполучених Штатах Тіна подала на розлучення. Через півтора року вона вийшла заміж за англійського лорда.
  

Марія і Арістотель

Тим часом Каллас і Онасіс вже відкрито з'являлися в суспільстві. Вона планувала свої виступи у відповідності з його діловим графіком, стежила за своєю вагою, дотримувалася строгої дієти, зробила нову зачіску. Але Каллас і Онасіс сварилися майже постійно. Він зривав на ній свій настрій і звертався з нею так кепсько, що цього соромилися навіть його друзі. «Заткнись ти, співачка з нічного клубу», - говорив він їй. Марія все терпіла, бо втратила від кохання голову, мріяла про нормального сімейного життя. У 1964 році вони провели чудове літо на острові Скорпіо. Але роком раніше на яхту «Христина» були запрошені Джеккі Кеннеді з її сестрою Лі Радзивілл, якої захопився Арі. Джеккі отримала дорогі подарунки від Онассіса і поїхала в Білий дім. Лі Радзивілл була скривджена тим, що Джеккі Онассіс подарував більш дорогі подарунки, ніж їй. У 1965 році під час літнього відпочинку Аристотель став звертатися з Каллас гірше, ніж коли-небудь. Ні про яке шлюбі не могло бути й мови.

У 1968 році Марія Каллас дізналася з газет, що Арістотель Онассіс одружився на вдові президента США Жаклін Кеннеді.

Коли ця звістка долетіла до Марії, вона вимовила пророчі слова: «Боги будуть справедливі. Є на світі правосуддя ». Ця гречанка виявилася права. Син Онассіса гине в авіакатастрофі, дочка Христина не надовго пережила батька.

Подібно ще однієї своєї героїні Медеї, Каллас втратила все. Вона намагалася накласти на себе руки, але і це їй не було дано. Підступний Арі не залишає її в спокої. Він безперервно бере в облогу її, обіцяючи любов, незважаючи на свій сенсаційний шлюб. Вона знову вірить йому, і він обманює її в черговий раз.

У 1970 році Каллас погодилася грати Медею у фільмі П'єра Паоло Пазоліні. Це був пророчий вибір. Роль ця як у дзеркалі відобразила всі її муки і страждання. «Ось жінка, в якомусь сенсі найсучасніша з жінок, але в ній живе і стародавня жінка - дивна, містична, чарівна, з жахливими внутрішніми конфліктами», - згадував Пазоліні.

У березні 1975 року Арістотель Онассіс помер. Марії не було на похороні, вона усамітнюється в паризьких апартаментах, відчуваючи себе справжньою вдовою. «Нічого більше не має значення, тому що нічого НІКОЛИ не буде так, як було ... Без нього».

16 вересня 1977 Марія Каллас померла раптово і таємниче у віці п'ятдесяти чотирьох років. За іронією все тієї ж підступної долі її стан, що становить 12 мільйонів доларів, успадкували два її найлютіших вороги - чоловік та матір.

«Голос століття замовк назавжди», - з пафосом оголосили всі світові засоби масової інформації.

А вона хотіла лише одного: щоб урну з її прахом занурили в море біля Скорпіос - грецького острова любові, на якому був похований її Аристотель.

Але і ця її воля не була виконана НІКОЛИ ...



Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Випадкове ФОТО
Архів записів
Block title
   
ВАРТО ЗНАТИ
[
Як знайти людину в Україні? (7)
[
Історико – етнографічна експедиція. (4)
[
Апітуризм – інноваційний напрямок у бджільництві (3)
[
"Діти - квіти доглянемо разом" (1)
[
СКАТЕРТЬЮ ДОРОГА Советская Социалистическая Святая Русь (1)
[
Продам Батьківщину. Без посередників (1)




ДРУЖНІ САЙТИ

сайт Бистрого
 
 
kvitneve.ucoz.org