Вівторок, 19.03.2024, 12:26
К В І Т Н Е В Е
Жидачівський район Львівська область
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
с.Квітневе [19]
НГО "ДЗВІН" [21]
Зі світу по крихті [29]
МОВА САЙТУ
Форма входу
Наша кнопка
Наша кнопка для Вашого сайту:
сайт Квітневого
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КОМЕНТАРІ
http://ukrdim.info
Оренда квартир подобово в Україні

Забув сказати: Оксана Франків теж не відповіла. Я її знайшов по редакціях, не цікаво журналістці.

А от і відповідь, я було думав, що він Галини Чайки, а виявилось, що від Галини Козяр. Нема часу на

Не побачили чи не знають, що відповісти?
Раніше, як я вже помітив, такої традиції не було. То

А я зрадів! От добре, які хлопці і дівчата!
Аж дивлюсь: 2012. Ну то треба реанімувати проект?

ЖИДАЧІВЩИНА ТУРИСТИЧНА

 

Жидачівщина – надзвичайно багатий своєю історією регіон у південно-східній частині Львівської області, у басейні річки Дністер, яка розділяє його на дві частини. Район площею 1 тис. кв. км., з населенням більше 75 тис. осіб, був густо заселеним з давніх давен. Вся територія заповнена археологічними пам'ятками та історичними місцями.

Жидачівський район утворений 4 грудня 1939 р. і до травня 1959 р. належав до Дрогобицької області. Сьогодні складається із колишніх чотирьох районів та межує на півночі і заході з Перемишлянським, Стрийським і Миколаєвським районами Львівської області, на півдні і сході – Калуським та Рогатинським районами Івано-Франківської області. У районі є 2 міста (Жидачів, Ходорів), 3 селища міського типу (Гніздичів, Журавно, Нові Стрілища) та 115 сіл, відповідно 2 – міські, 3 – селищні, 28 – сільські ради. Районний центр – Жидачів, з населенням 11,3 тис. чол. знаходиться на відстані 68 км від Львова.

Постановою Кабінету Міністрів від 26 липня 2001р. №878 прийнято рішення про занесення м.Жидачів, м.Ходорів, смт.Гніздичів до Списку історичних населених місць України. ). Це населені пункти, що мають особливу історичну, культурну, архітектурно-міcтобудівну і ландшафтну цінність. Ведеться організаційна робота щодо включення до даного Списку смт.Журавно та с.Руда.

Древня Жидачівська земля окутана таємничістю і чарівністю, це край, де сходились древні торгові шляхи між заходом і сходом. Найдавніша згадка про наші терени відноситься до 1164 року, де місто Жидачів згадується як Удеч в "Іпатієвському літописі" з описом шляху чумаків, що повертались з Удеча із сіллю. Перше письмове свідчення про місто Ходорів датується 1394 роком. Археологічні дослідження, що проводились на околицях Жидачева, Ходорова дають підстави стверджувати, що наша земля має далеко давнішу історію і вона сягає початку 9 ст.

Минувшина Жидачівського району тісно пов'язана з долею таких відомих особистостей :


Іван Виговський - гетьман України, мав маєтності в селі Руда, деякий час проживав там після 1660 року. За однією з версій саме в цих місцях знаходиться його могила.
Омелян Партицький – поет, літературознавець, етнограф, історик, громадсько-політичний діяч, один із засновників товариства "Просвіта" у Львові . У рідному селі Тейсарові йому встановлено пам'ятник .
Міколай Рей – поет, прозаїк, сатирик, філософ, політик, діяч східноєвропейської формації, один з творців польської літературної мови. Народився в селищі Журавно, де йому встановлено меморіальну таблицю.
Артур Гродгер – визначний польський художник середини 19ст. Народився в с. Отиневичі, навчався в Кракові, Відні. Помер у Франції, похований на Личаківському кладовищі .
Сильвестр Калинець – поет, прозаїк, драматург, відомий громадський діяч української діаспори Бразилії. Перший перекладач Шевченкового "Заповіту" на португальську мову. Народився у місті Ходорів. Жив і творив у 19, 20 ст.

У Жидачівському районі нараховано близько 400 об'єктів культурної спадщини, які відповідно до закону "Про охорону культурної спадщини” підлягають реєстрації шляхом занесення їх до реєстру (Державного, Місцевого) нерухомих пам'яток. З них, на сьогоднішній день, на державному обліку перебуває 167 об'єктів культурної спадщини: 47 – пам'яток історії, 21 – монументального мистецтва, 37 – археології, 56 – архітектури. У районі є 6 пам'яток національного значення (церква, дзвіниця Різдва Богородиці с.Бережниця, церква, дзвіниця Введення в храм Пресвятої Богородиці с.Вибранівка, дзвіниця Покрови Пр. Богородиці с.Корчівка, оборонна вежа с.П'ятничани).

Особливе місце в історико-культурній спадщині району належить пам'ятникам дерев'яної сакральної архітектури. У них поєднується стиль храмового будівництва і народні будівельні традиції.

Жидачівський район включений у Передкарпатський рекреаційно-туристичний район Львівщини (сюди входять: Самбірський, Дрогобицький, Стрийський, Миколаївський і Жидачівський райони) – один з найпопулярніших в Україні загалом.

Жидачівський район сьогодні має всі можливості стати одним з туристичних куточків області. Започаткування фестивалю козацької пісні на території музейного комплексу "Родовий маєток І.Виговського у с.Руда”; туристичний маршрут "Жидачівська петля”; неповторні природно-ландшафтні зони (Подорожне, Бакоцино, Діброва, береги річок Стрий та Дністер); релігійний туризм (пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури, Кохавино); різноманітні водні ресурси: сприятлива для водного туризму р.Дністер та її притока р.Стрий, відпочинку біля води – рекультивовані озера в Подорожному, рибальства – озерний комплекс Дністерської низовини; добре збережений комплекс Городищ 11-13ст., що може сприяти розвитку історичного (археологічного) туризму та велика кількість об’єктів історико-культурної спадщини (П’ятничанська вежа, архітектурні пам’ятки Ходорова, Журавна, Лівчиць) - складають великий туристичний потенціал, який проте досі використовувався неефективно. У перспективі організація зеленого, сільського туризму.

Сприяє розвитку туризму і високий рівень сервісного обслуговування. Достатньо добре розвинуті та модернізовані нічліжна та гастрономічна бази, громадське харчування, транспортна інфраструктура, облаштування доріг.

У 2009р. Жидачівщина брала участь у двох міжнародних туристичних акціях: міжнародна факельна естафета "Всесвітній біг заради гармонії”, перший міжнародний дитячий веломарафон "Європейськими стежками Степана Бандери”, до яких залучалися мешканці району.

 Також мешканці Жидачівщини приймають участь у щорічних обласних змаганнях з туризму – сходження на гору Пікуй та техніка спортивного туризму.

  Туристичні об’єкти району, що мають вагому історичну, культурну та архітектурну вагу:

 

  • Палац Чорторийських в смт. Журавно;
  • Кохавинський монастир (пам’ятка 18ст.) монастир чину найсвятішого ізбавителя Гепарда в смт. Гніздичів.
  • Жидачівська чудотворна ікона Богородиці Воплочення в образі Оранти церкви святого Воскресіння Господнього м. Жидачева (пам’ятка 14 ст).
  • Родове помістя гетьмана Івана Виговського в с. Руда.
  • П’ятничанська вежа (пам’ятка 13ст) в с. П’ятничани, та багато інших

Найбільш зручні туристичні маршрути Жидачівщини

 

  • м. Жидачів – столиця українського паперу;
  • Шляхами сакрального мистецтва та духовної культури (м.Жидачів -Костел Успіння Пресвятої Богородиці, Церква Воскресіння Господньoго, "Оранта”, Гніздичів -
  • Кохавино, Бережниця - Різдва Пресвятої Богородиці,пам'ятки сакральної архітектури);
  •  Кохавино – духовний центр Жидачівщини (смт. Гніздичів);
  • Давньоруське городище - Базиївка, урочище Замок (м. Жидачів);
  • Бакоцинський край – природно-ландшафтна перлина (с. Новошино);
  • Шляхами рідного краю (етнографічно-фольклорний краєзнавчий маршрут: с. Піддністряни, м. Ходорів, смт. Гніздичів);
  • Шляхами історичних подій (родинний маєток гетьмана Івана Виговського в с.Руда, музей історії паперу м. Жидачів, історико-краєзнавчі музеї м. Ходорів, школа №3, історико-краєзнавчий музей
  • с. Бортники, музей ім. Ярослави Стецько с. Юшківці, музей П'ятничанська вежа).

Можливі варіанти доїзду до Жидачівського району

Розклад руху автобусів

м.Львів (приміський вокзал) Автовокзал м.Жидачів довідка т.32403

Львів-Жидачів-Журавно-Монастирець 06.00 -0 7.30 – 18.00 – 18.30 інт 30 хв.

м. Львів АС-5

Львів – Ходорів – Жидачів 06.00 – 08.00 – 08.30

Львів – Ходорів – Жидачів 06.00 – 08.00 – 08.30

Стрий АС, Новий Розділ АС

Стрий – Жидачів – Новий Розділ 06.00 – 07.00 – 08.00 інт 30хв.

Розклад руху поїздів

Приміський вокзал м.Жидачів довідка т.21340

Жидачів – Ходорів 14.20-14.50; 16.45-17.15

Жидачів – Стрий 06.10-07.00; 09.10-10.10 ; 12.20-13.20; 21.10 - 22.10

Львів – Ходорів – Жидачів 16.14 – 18.20



 

 

ЖИДАЧІВЩИНА: ІСТОРІЯ СЬОГОДЕННЯ.

Музеї Жидачівщини.


Матеріали, що використані в цьому розділі взято з: 

www.spadok.org;

www.castles.com.ua

www.rbrechko.livejournal.com

Володимир Пшик. Укріплені міста, замки, оборонні двори та інкастельовані сакральні споруди Львівщини XIII-XVIII ст. (Каталог-інформатор) - Львів, 2008

 

Велика подяка
людям, які складали книги та сайти, які ми використали для створення
цієї сторінки. Наперед вибачаємося за можливі помилки в інформації чи
назвах книг і сайтів.

 

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Випадкове ФОТО
Архів записів
Block title
   
ВАРТО ЗНАТИ
[
Як знайти людину в Україні? (7)
[
Історико – етнографічна експедиція. (4)
[
Апітуризм – інноваційний напрямок у бджільництві (3)
[
"Діти - квіти доглянемо разом" (1)
[
СКАТЕРТЬЮ ДОРОГА Советская Социалистическая Святая Русь (1)
[
Продам Батьківщину. Без посередників (1)




ДРУЖНІ САЙТИ

сайт Бистрого
 
 
kvitneve.ucoz.org