Субота, 13.07.2024, 01:49
К В І Т Н Е В Е
Жидачівський район Львівська область
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
с.Квітневе [19]
НГО "ДЗВІН" [21]
Зі світу по крихті [29]
МОВА САЙТУ
Форма входу
Наша кнопка
Наша кнопка для Вашого сайту:
сайт Квітневого
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КОМЕНТАРІ
Актуальна
Погоджуюсь
Рекомендую прочитати

Можна пошукати серед відомих людей
України 
Натрапив на відомих політиків
Жидачівщина землі Опілля та Розточчя.

 Жидачівський район розташований у південно-східній частині Львівської області. Утворений 4 грудня 1939 року і до травня 1959 року належав до колишньої Дрогобицької області. В 1959 році до складу увійшли територія ліквідованого Журавенського, а в січні 1962 року – Ходорівського району. Сучасні межі визначені Указом Президії Верховною Ради УРСР та рішення виконкому Львівської обласної Ради депутатів трудящих від 8 грудня 1966 року.

 Площа території району 99,6тис.га.,на якій знаходиться 118 населених пунктів, які об’єднані у 2 міські, 3 селищні та 28 сільських рад (усього 33 ). Чисельність населення Жидачівського району станом на 1березня 2007 року – становить 74760 осіб, у тому числі міського-30122 і 44638 чоловік сільського.

 Межує з Миколаївським, Стрийським, Перемишлянським районами Львівської області та з Долинським, Калуським та Рогатинським районами Івано-Франківської області.

 Через територію району проходить газопровід „Дружба” і нафтопровід „Братерство”.

 Поверхня району являє собою хвилясту рівнину, розчленовану долинами численних річок, балками, ярами. Річки належать до басейну Дністра. Найбільші з них Дністер і його праві притоки Стрий і Свіча. На території району трапляються острівні ліси, переважно листяних порід. Більші лісові масиви в південній частині району.

 Клімат помірно-континентальний. Є багато корисних копалин: сірка, торф, крейда, гіпс, вапняк, кварцовий пісок, глини керамічні червоні, вогнетривкі та бетоніти. Жидачівський район // Історія міст і сіл Української РСР: Львівська область. – К.: Ред. укр. рад. енцикл. АН УРСР, 1968. – С. 323-324.

 Жидачівський район // Географічна енциклопедія України. Т.1. – К.: „Укр. рад. енцикл.,1989. – С. 404-405.

Сьогодні на Жидачівщині понад 1500 зареєстрованих підприємств та до 800 юридичних осіб. Промислові підприємства Жидачівщини поступово нарощують обсяги виробництва своєї продукції, створюють робочі місця.

 Серед провідних галузей промисловості : целюлозно-паперова, поліграфічна, харчова, переробна та виробництво неметалевих виробів.

 Більша частина промисловості району зосереджена у двох містах - Жидачеві та Ходорові.

 Жидачів – місто папірників. Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат – одне з найбільших підприємств переробної промисловості, який уже відсвяткував півстолітній ювілей.

    

 Головними напрямками діяльності комбінату є паперове, картонне та тарне виробництво. Вироби з маркою Жидачівських папірників добре знані на вітчизняному ринку. Споживачами продукції комбінату є такі поважні клієнти як „Світоч”, „Гетьман”, Торчин-Продукт”, Чумак”, відомі в Україні видавництва і редакції газет, як „Преса України”, Київські відомості”,” Експрес”, „Київська правда” та інші. Жидачівський папір і картон знайшли своїх споживачів у десятках країн світу, у тому числі в державах СНД, країнах Європи, Азії, Африки.

 Свідченням високого рейтингу виробника цієї продукції є нагородження комбінату у 2001 році відзнакою Міжнародної Кадрової Академії – орденом „Знак Пошани”. На сьогоднішній день обсяги виробництва зросли на 116% . Комбінат здійснює інвестиційну діяльність.

 Поряд з великим паперовим гігантом у Жидачівському районі розвиваються інші підприємства - ТзВо „Дунапак України”

 З 2001 року ми виробляє високоякісну гофровану тару складної конструкції на обладнанні швейцарської фірми "Бобст" з нанесенням триколірного друку. Гофропродукція, що виготовляється на фірмі "Дунапак-Україна" належить до конструкції складної висічки та поставляється замовнику в розгорнутому плоскому вигляді. Серед конструкцій гофротари є такі, які при складанні потребують або не потребують склеювання. Зазвичай складання та склеювання виконується у замовника. Проте окремий вид гофропродукції виготовляється за технологією, при якій необхідне склеювання тари проводиться на нашому підприємстві, до замовника вона поставляється у плоско складеному вигляді і при перевезенні займає не більше місця, ніж звичайно. Точок склеювання може бути не більше чотирьох.

 Для виготовлення продукції використовується гофролист з профілем Е-мікро, В, С, ВС - п'ятишаровий та ВСС - семишаровий. Поверхневі шари гофрокартону можуть бути білого, мармурового чи коричневого кольору. Асортимент гофролистів представлений повним набором марок гофрокартону згідно з діючими в Україні стандартами та Європейською класифікацією.

Жидачівський сирзавод

 ВАТ „Жидачівський сирзавод” випускає два види твердих сирів під торговими марками „Костромський” та „Голландський”,масло „Селянське”,сметана, кефір, молоко , наріне. Продукція користується великим попитом у споживачів по всій Україні та за її межами.

    

 оборотності обігових коштові. На діяльність заводу впливають економічні фактори. Здороження електроенергії, газу та паливно-мастильних матеріалів призводить до здороження нашої продукції, що істотно впливає на її збут. Продукція залежується в холодильних камерах, а це призводить до зменшення.
 Близько 70% акцій заводу контролюють його посадові особи. 20,17% акцій належить голові правління Мирону Флюду, 26,25% — Ірині Баліцький. Ще 22% належить Ігорю Костирку.

ТзОВ ГАЛПАК

 Продукція: кутник картонний, втулки, шпулі. Галузева залежність: тара та упаковка, папір та картон.

 Підприємство виготовляє упаковку з картону та гофрокартону, картонні гільзи спіральної намотки, картонний кутник для упаковки та захисту будь-якої продукції від пошкоджень під час транспортування.

 Крім цих підприємств в районі розвиваються й інші галузі промисловості. Зокрема будівельна індустрія: ТзОВ СП”Остов-Бардс”, „Агробуд”, ВАТ „Заводоуправління цегельних заводів”, харчова промисловість: ДП „Гніздичівський спиртзавод”, підприємство „Хлібодар” Жидачівської райспоживспілки.

 Ходорів - місто харчовиків, машинобудівників, залізничників. Зараз тут діють виробничі підприємства: ВАТ„Ходорів поліграфмаш”, Ходорівський завод продовольчих товарів - вид діяльності: переробка с/г сировини, Ходорівське хлібоприймальне підприємство-вид діяльності: закупівля зерна та доведення с/г продукції до зберігальних кондицій, ВАТ „Ходорівський м’ясокомбінат” – вид діяльності: м”ясопереробка.

 Успішно розвивається промисловість у смт. Гніздичеві. Тут працюють: ВАТ „Кохавенська паперова фабрика” виробник туалетного паперу, рушників, гофротари, виробів з лози,

    

Гніздичівський спиртзавод, дільниця Львівського заводу газової апаратури, міжгосподарський комбікормовий завод, госпрозрахункова дільниця „Львівспецсільгоспмонтаж”.

 З року в рік потенційними можливостями Жидачівського району все більше цікавляться. Інвесторів приваблював проект „За діяння виробничих потужностей ВАТ „Заводоуправління цегельних заводів”.

 Станом на 1 квітня 2007 року в економіку району залучено 14079 тис. грн. капітальний інвестицій. У тому числі в основний капітал - освоєно 5577 тис. грн., що становлять 24,4 % до відповідного періоду попереднього року. Із загального обсягу інвестицій в основний капітал витрати на будівельні та монтажні роботи складають – 3477 тис. грн., вартість машин, обладнання інструменту, інвентар – 1848 тис. грн..

 Найбільші обсяги інвестицій внесено в промислову галузь / 2026 тис. грн.. /, операцій з нерухомістю / 911 тис. грн. / , транспорт / 322 тис. грн.. / і оптову та роздрібну торгівлю /161 тис. грн.. /, будівництво /132 тис. грн./. Інвестиції в житлове будівництво склали – 3287 тис.грн. Інвестиційну діяльність здійснювали ВАТ „Жидачівський ЦПК”, ТзОВ „Дунапак України”, ТзОВ „ГАЛПАК”.

 Економіка і соціальне становище Жидачівського району за 2006 рік // Новий час. – 2007. – 17 лют.

 Зростають темпи промислового виробництва // Новий час. – 2007. – 15 верес.

 Мацук М. Й. Йде виробництво молока і м’яса // Новий час. – 2007. – 7 лип.

 Найбільше інвестицій у житлове будівництво // Новий час. – 2007. – 15 верес.

 Наш комбінат – серед промисловий лідерів Жидачівського району // Папірус. – 2006. – 13 бер.

 Салдан І . Соціально-економічний розвиток району за І півріччя 2007 року // Новий час. – 2007. – 28 лип.

    На момент створення Жидачівського району площа сільськогосподарських угідь становила 68,8 тис., а з них 43,7 тис.га. ріллі. За роки проведення земельної реформи структура земель району поступово змінюється. Станом на 1 січня 2007 року фермерських господарств у районі нараховується – 79. У них сільськогосподарських угідь 4550 га. та ріллі 3893 га. В середньому на одне фермерське господарство припадає 57,6 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 49,3 га ріллі.

 Головними напрямками розвитку сільського господарства у районі розвиток рослинництва і тваринництва.

 Рослинництво: вирощування зернових культур, цукрових буряків, картоплі, льону-довгунця, овочів відкритого грунту та плодоягідні культури.

    

 Тваринництво: розведення великої рогатої худоби, свиней та птиці.

 За 1 півріччя 2007 року сільськогосподарські підприємства району виробили 642 т. молока. Найбільше молока вироблено в ПАФ „Бере- жниця”, ПАФ ”Кнісело”, ТзОВ ”Кохавинка” та СФГ „Іваницького”, а також фермерське господарства Р. Гора чека та Р. Цана.

 За цей час господарства усіх форм власності району виробили 884т. м’яса , це у12 разів більше ніж за минулий рік. Таке зростання відбувалося за рахунок різкого виробництва свиней і птиці.

 Уже з початку 2007 року Жидачівщина стала об’єктом зацікавлення інвесторів, які прагнуть налагоджувати виробництво в агропромисловій галузі. 14 потужних інвесторів розпочали роботу на території району. Близько 8 тис. га землі взяли в оренду у селян представники ТзОВ „Захід-Агро”, „Агро-лайф”, які почали обробіток землі, що пустувала 5-10 років. Інвестори при обробітку землі використовують найсучаснішу євроамериканську техніку і технологію. Засновник ТзОВ „Лепком ЮА” – Томас Вюнше планує у найближчому майбутньому в с. Володимирі створити завод з виробництва біодизелю.

 Берник І. Аграрні інвестиції // Папірус. – 2007. – 1 жовт.

 Берник І. Зустріч з інвесторами // Папірус. – 2007. – 1 жовт.

 Мацук М. Йде виробництво молока і м’яса // Новий час. – 2007. – 7 лип.

 Соціально-економічне становище Жидачівського району за 2006 рік // Новий час. – 2007. – 17 лют.

 Ушакова С. Коли на землю приходить інвестор // Новий час. – 2007. – 8 верес.

      Мережа закладів освіти складається з 71 школи, 1 гімназії, 6 навчально-виховних комплексів «Школа – дитячий садок», в яких навчається понад 7 тис. учнів.
В районі функціонує 2 міських центри дитячої творчості (м. Жидачів, м. Ходорів), будинок школяра (смт. Журавно), дитячо-юнацькі спортивні школи (м. Жидачів, м. Ходорів)

 Середня школа № 1(вул. Шкільна, 8) - навчається 800 учнів

 Середня школа № 2(вул. Грушевського) - 950 учнів

 Гімназія ім. О. Партицького(вул. І. Франка, 7) - 200 учнівСесією Районної Ради прийнято „Програму розвитку освіти в Жидачівщині на 2007-2011 руку”. Серед завдань , які лежать на плечах керівників - розвиток мережі навчальних закладів. Зокрема , збільшення охоплення дітей ( 5- річного віку) дошкільною освітою, комп’ютеризація система освіти, кожній школі – комп’ютерний клас, програма „Шкільний автобус”, „Шкільна парта”.

Жидачівський професійний ліцей  існує у нашому місті уже понад півстоліття. Сьогодні цей навчальний заклад продовжує запрошувати на навчання учнів з усього Жидачівського району. За цей час ліцей має свої традиції , історію, напрацювання та виробив власну методику викладання. Разом із часом змінюються і потреби ринку у робочому процесі, тому у ліцеї є з чого вибрати. Наш ліцей пропонує широкий вибір професій на різних умовах вступу, різні терміни та форми навчання. Приймаються учні на базі 9-ти класів на денну форму навчання на спеціальності:

 тракторист машиніст / категорії „А”, „В”, „С”/;

 електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

 водій автомобіля;

 бармен;

 кухар.

 Існує у ліцеї і вечірня форма навчання – перепідготовка водіїв автомобіля на категорії „Д”, „Е”.

 Ходорівська філія технічного коледжу, національного університету „Львівська політехніка” відкриває свої двері для здібної молоді. Спеціальності філії – технологія виробництва м’ясних продуктів, кондитерських і макаронних виробів. Випускники коледжу Ходорівської філії мають можливість продовжити навчання на третьому курсі вищих навчальних закладів ІІІ-ІY акредитації – у Тернопільському державному технічному університеті ім. І. Полюя, Львівській державній академії ветеринарної медицини ім. С.Гжицького, Національного університету харчових технологій.

  Мережа закладів культури району нараховує 189 установ: 96 Народних домів, 91 бібліотеку-філію, 2 дитячі музичні школи. В районі працює 18 самодіяльних народних колективів.


 І освіта добра, і професія потрібна // Новий час. – 2007. – 27 черв.

 На сесії Районної Ради // Новий час. – 2007. – 23 черв.

 Франків О. Освіта повинна бути не лише теорією, а передусім практикою // Новий час. – 2007. – 1 верес.

 Ходорівська філія технічного коледжу національного університету „Львівська політехніка” // Новий час. – 2007. – 3 квіт.

 Хочеш до університету – вступай до коледжу // Новий час. – 2007. – 7 квіт.

Мережа лікувально - профілактичних закладів

Мережа лікувально – профілактичних закладів (ЛПЗ)  району складається із трьох лікарень ( Жидачівська центральна районна лікарня, потужністю-315 стаціонарних ліжок з поліклінічним відділенням потужністю 350 відвідувань у зміну; Ходорівська районна лікарня потужністю 165 стаціонарних ліжок з поліклінічним відділенням потужністю 225 відвідувань у зміну; Журавнівська міська лікарня потужністю 52 стаціонарних ліжка з поліклінічним відділенням потужністю 150 відвідувань у зміну, шість амбулаторій загальної практики-сімейної медицини загальною потужністю 325 відвідувань у зміну та
66 фельдшерсько - акушерських пунктів. Забезпечення медичними кадрами лікарень
району досить добра (98-99%). Однак  укомплектованість лікарськими кадрами
сільських лікарських амбулаторій та амбулаторій загальної практики - сімейної
медицини недостатня ( недоукомплектовано лікарські амбулаторії 4 лікарями
загальної практики -   сімейної медицини ).                                    

В 2008р. при Жидачівській райполіклініці організоване відділення сімейної медицини, в Ходорівській РЛ таке відділення організоване в 2010 році.

В 2010 році Вибранівську СЛА  реорганізовано в амбулаторію ЗПСМ.

Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Випадкове ФОТО
Архів записів
Block title
   
ВАРТО ЗНАТИ
[
Як знайти людину в Україні? (8)
[
Історико – етнографічна експедиція. (4)
[
Апітуризм – інноваційний напрямок у бджільництві (3)
[
А якщо завтра в Україні війна: поради від співробітника ГРУ. (1)
[
"Для чого нам бібліотека, коли є Інтернет?" Перспектива бібліотек (1)
[
Україна замикає світовий рейтинг благодійності (1)
ДРУЖНІ САЙТИ

сайт Бистрого
 
 
kvitneve.ucoz.org