У Святвечір після вечірньої меси родина збирається за пісним столом, на якому повинно бути, як і у нас, не менше 12 страв. Одне з частувань схоже на наше коливо – це зварені пшеничні або ячмінні зерна з медом. 3. На Різдво зазвичай їдять освячені хлібці – облатки, якими причащають у церкві.
4. Головна різдвяна страва – качка з яблуками й капустою або запечена індичка. У США індичку подають із журавлинним соусом, в Англії – з соусом з аґрусу. Запечену в білому вині індичку подають у Франції та Греції. А ось у Данії католикам більше подобається фарширована яблуками качка, як і литовцям і німцям. Качка по-пекінськи – традиційна різдвяна страва китайців-католиків. А в Бельгії на Різдво подають телячу ковбасу з трюфелями, у Голландії – дичину, оленину або кролика.
Молочне порося – різдвяна святкова страва в Іспанії, а в італійців – риба й морепродукти. У Люксембурзі на Різдво їдять яблука і кров'яну ковбасу, а в Португалії – страви із сушеної солоної тріски баккалао. 5. Католики на Різдво дарують усім подарунки. За традицією, без подарунка не можна залишити жодного родича чи знайомого.
6. Головний герой Різдва – це, як правило, не новонароджений Спаситель, а Санта Клаус. Саме від Санти діти, розвісивши над каміном красиві шкарпетки, чекають подарунків. 7. Усі різдвяні чудеса пов'язані з діями смішного товстуна, який кумедно сміється і любить пустувати. До речі, не всі католицькі священики підтримують цей майже язичницький культ.
8. Католики на Різдво прикрашають не тільки ялинку, але й будинок традиційними вінками з омели. Швидше за все, ця традиція пов'язана з древнім кельтським культом друїдів, який пов'язаний із вшануванням цієї рослини. 9. Напередодні Різдва на центральних вулицях міст споруджують відкриті ясла в натуральну величину, ставлять фігурки Христа, Богородиці та Йосипа, годівниці для тварин та інше начиння, відтворивши таким чином обстановку вертепу.
10. У православній церковній є одне нічний Різдвяне богослужіння, в якому поєднані Велике повечір'я, Утреня та Літургія. А в католицькій церкві служать три різдвяних меси окремо – вночі, вранці та вдень. Це символізує народження Спасителя в лоні Отця, у чреві Богородиці і в душі кожної людини.
http://lady.tochka.net/
|