У рамках проекту «Сильна громада – освічена громада» 20 квітня 2012 року у м. Ходорів Жидачівського району громадська організація «ІКТ «Дзвін» провела тренінг по організації зеленого туризму для 20 учасників.
Що таке «зелений туризм», про історію та потребу виникнення такого виду підприємницької діяльності розповідала тренер Оксана Івасів у рамках першого курсу з цілої серії занять. На першому занятті тренер розкрила суть і спрямованість сільського туризму, розповіла, в чому різниця між агротуризмом, екотуризмом та зеленим туризмом, про історію започаткування такої діяльності та досвід інших країн. У формі інтерактивного навчання роботи у групах, учасники тренінгу визначали, що саме може привабити та зацікавити туриста у Жидачівському районі. Також Оксана Івасів назвала і охарактеризувала фактори, що сприяють розвитку сільського зеленого туризму саме в Україні. Обговорювались і недоліки, зокрема поганий стан доріг. Висновок, що зелений туризм - можливість частково вирішити проблему зайнятості сільського населення, а для влади – це промоція свого краю.
Оскільки одним із важливих аспектів розвитку зеленого туризму на Жидачівщині є організація дозвілля для туристів, учасникам тренінгу було надано майстер-клас по писанкарству. Для багатьох учасників майстер-класу із розписування писанки, який провела вчитель Ходорівської ЗОШ №2 Галина Набитович, - це перший подібний досвід. Всі із захопленням виводили воскові візерунки і з зачудуванням спостерігали, як із звичайного яйця, на якому накреслені воскові орнаменти та яке пофарбоване в різного кольору фарби, народжується диво-писанка – символ Великодня. Як подарунок учасникам майстер-класу було вручено писачок (приладдя для розпису писанок).
29 квітня учасники проекту були долучені до навчальної поїздки по зеленому туризму у Городоцький район (селище Комарно). Захід по презентації туристичної стежки селища Комарно проведено за фінансової підтримки Львівської обласної ради. Провідний спеціаліст у галузі зеленого туризму Юрій Зінько, Обласна громадська організація «Галицька оселя», Центр «Жіночі ініціативи», ГО «ІКТ «Дзвін» та ряд інших громадських організацій, а також власники агро-осель обмінялися досвідом, щодо провадження зеленого туризму.
|