П`ятниця, 22.11.2024, 04:42
К В І Т Н Е В Е
Жидачівський район Львівська область
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
с.Квітневе [19]
НГО "ДЗВІН" [21]
Зі світу по крихті [29]
МОВА САЙТУ
Форма входу
Наша кнопка
Наша кнопка для Вашого сайту:
сайт Квітневого
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КОМЕНТАРІ
Актуальна
Погоджуюсь
Рекомендую прочитати

Можна пошукати серед відомих людей
України 
Натрапив на відомих політиків
Головна » 2010 » Вересень » 27 » Тополя у с. Репехові визнана одним із найстаріших дерев Львівщини
15:48
Тополя у с. Репехові визнана одним із найстаріших дерев Львівщини
Конкурсним журі розглянуто 18 заявок, поданих школами, дитячими гуртками, районними державними адміністраціями, сільськими радами області.

Дерева оцінювались за такими показниками: вік; загальний стан, зовнішній вигляд; історія, пов’язана з деревом та ін. За результатами розгляду заявок визначили переможців на обласному рівні. Так, у номінаціях "Найстаріше дерево Львівщини”: 1 місце – Віковий дуб, с. Верин Миколаївського району (заявник - Миколаївська районна державна адміністрація); 2 місце – Тополя чорна (осокір), с. Репехів Жидачівського району (заявник - Баковецька сільська рада); 3 місце - Бук смт., Великий Любінь Городоцького району Львівської області.

У Баковецькій сільській раді дбають за промоцію. Постійно голова сільської ради І. Лалак, ентузіасти громадських організацій беруть участь у різноманітних проектах, грантових програмах, конкурсах, вишукують різні можливості для популяризації краю у районі та поза його межами. Ось і цього разу не оминули нагоди й подали на оголошений конкурс тополю-патріарха. І тепер серед визначних місць цього краю, окрім найвищої точки району, костелу, пам’ятних знаків і "Найстаріше дерево Львівщини”. Сьогодні місцева влада дбає про встановлення інформаційної таблички та впорядкування навколишньої території.

Також на обласному конкурсі визначені переможці в номінаціях:

"Меморіальне дерево Львівщини”: 1 місце – Липа Богдана Хмельницького, с. Руда-Колтівська Золочівського району. 800-річна липа також переможець у номінації "Меморіальне дерево України”; 2 місце – Дуб Франца Йосифа, с. Баня Лисовецька Стрийського району. Окрім цього, це дерево ввійшло в трійку переможців на всеукраїнському рівні в номінації "Історичне дерево України”; 3 місце – Дуб-велетень, с. Нагуєвичі Дрогобицького району.

"Естетично-цінне дерево Львівщини”: 1 місце – Дуб білий, м. Львів, вул. Степана Бандери, 12 (Національний університет "Львівська політехніка”); 2 місце – Платан західний, с. Підгірці Стрийського району; 3 місце – Ліріодендрон тюльпановий (тюльпанове дерево), с. Варяж Сокальського району.

www.newtime.lviv.ua

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Зі світу по крихті | Переглядів: 2362 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1
Цікаво, як визначають вік таких дерев... wink
А ось і знайшов - для визначення віку дерева використовують так званий "польський спосіб".

Для кожної породи дерева є формула - коефіцієнт множиться на обсяг на відстані 1,30 метри від ґрунту. Наприклад, дуб має обсяг 400 сантиметрів, у нього коефіцієнт 1, то це 400 років. Якщо обсяг 480 см, то це близько 500 років. Так, з 2 до 6 метрів можна легко визначити. А потім дуб практично перестає рости

Для кожного дерева при вираховуванні його віку є свій коефіцієнт. Так, у каштана він становить 0,7, у лип - 1,1, у фісташки - 1, у ялівця - 4.

Найстаріший дуб України росте у селі Стужиці Великоберезнянського району Закарпатської області. Йому 1100-1200 років.

Це - так званий Дідо-дуб. Він поки що єдиний в Україні дуб з обсягом більше 9 метрів, всі інші мають по 7,80 - 8,60 метрів.

"Це вже європейський стандарт, як в Польщі, Німеччині, - каже про розміри Дідо-Дуба Борейко. - В Польщі найбільший дуб має обсяг 9,90. Дідо-дуб може увійти в реєстри найстаріших дерев Європи".

avatar
Пошук
Календар
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Випадкове ФОТО
Архів записів
Block title
   
ВАРТО ЗНАТИ
[
Як знайти людину в Україні? (8)
[
Історико – етнографічна експедиція. (4)
[
Апітуризм – інноваційний напрямок у бджільництві (3)
[
А якщо завтра в Україні війна: поради від співробітника ГРУ. (1)
[
"Для чого нам бібліотека, коли є Інтернет?" Перспектива бібліотек (1)
[
Україна замикає світовий рейтинг благодійності (1)




ДРУЖНІ САЙТИ

сайт Бистрого
 
 
kvitneve.ucoz.org