Як, живучи в одному із сіл чи містечок
Жидачівщини, вирощуючи на присадибних ділянках овочі та фрукти,
насолоджуючись красою природи, тихоплинністю рік, вивчаючи історичні
надбання краю, пізнаючи нових людей, відкриваючи для себе призабуті
ремесла, можна ще й на цьому заробляти? Виявляється, можна (саме такий
вид діяльності), й це називається зеленим туризмом.
Що таке «зелений туризм», про історію та потребу виникнення такого виду підприємницької діяльності розповідала тренер Оксана Івасів у рамках першого курсу із цілої серії занять, які організовує та проводить ГО «Історико-краєзнавче товариство «Дзвін» (голова організації Галина Козяр).
На першому занятті тренер розкрила суть і спрямованість сільського туризму, розповіла, в чому різниця між агротуризмом, екотуризмом та зеленим туризмом, про історію започаткування такої діяльності та досвід інших країн. Учасники тренінгу визначали, що саме може привабити та зацікавити туриста у Жидачівському районі. Також Оксана Івасів назвала і охарактеризувала фактори, що сприяють розвитку сільського зеленого туризму саме в Україні. Обговорювались і недоліки, зокрема поганий стан доріг. Зелений туризм - можливість частково вирішити проблему зайнятості сільського населення. Для влади – це промоції свого краю.
Після теоретичних занять учасники заходу мали змогу опанувати тонкощі писанкарства. Для багатьох учасників майстер-класу із розписування писанки, який провела вчитель Ходорівської ЗОШ №2 Галина Набитович, - це перший подібний досвід. Всі із захопленням виводили воскові візерунки і з зачудуванням спостерігали, як із звичайного яйця, на якому накреслені воскові орнаменти та яке пофарбоване в різного кольору фарби, народжується диво-писанка – символ Великодня.
Майстер-клас, як і саме навчання, відбувалося в актовому залі Ходорівської ЗОШ №1. Організатори навчальних курсів із слухачами не прощаються. Наступна зустріч відбудеться незадовго й буде присвячуватись не менш цікавим темам.
Зокрема у наступному курсі його учасники зможуть дізнатися про те, що треба мати і знати, щоб займатися сільським зеленим туризмом, про законодавчі аспекти його організації та багато інших нюансів започаткування та ведення діяльності у цій сфері. Також потренуватись у майстер-класах по свічникарству, вишивці, швейній справі, малярству, лозоплетінню, навчитись помістити інформацію про себе в Інтернеті та багато інших цікавинок.
Фінансова підтримка заходу здійснюється Представництвом «Німецького об’єднання народних університетів DVV-international в Україні.
Оксана ФРАНКІВ. Народний часопис "Новий Час"
|