Четвер, 21.11.2024, 12:11
К В І Т Н Е В Е
Жидачівський район Львівська область
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Статті авторські [13]
УПА [1]
статті, фотографії...
НГО "ІКТ"ДЗВІН" [2]
МОВА САЙТУ
Форма входу
Наша кнопка
Наша кнопка для Вашого сайту:
сайт Квітневого
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КОМЕНТАРІ
Актуальна
Погоджуюсь
Рекомендую прочитати

Можна пошукати серед відомих людей
України 
Натрапив на відомих політиків
Головна » Статті » Статті авторські

ВВЕДЕННЯ ПР.БОГОРОДИЦІ 1772. с.Квітневе, Жидачівський р-н
   null Один з місцевих мешканців сказав, що дерев`яна церква (на карті М 1: 200 000 вона не позначена) знаходиться праворуч від сільської вулиці. За його словами, раніше церква стояла вище села, на схилі, а потім її перенесли донизу.
    Тепер над селом можна побачити великий мурований храм. Ось йду я селом, дивлюся на праву сторону, але дерев`яної церкви не видно. Думаю, чоловік мене обманув. Зовсім випадково повернув голову до місцевої школи і позаду неї побачив те, що шукав. Пощастило... Маленьких розмірів приземиста, одноверха будівля асиметричної форми стоїть в кінці провулку. До бабинця, який має однакову ширину з навою, з півдня прибудували майже квадратне у плані приміщення, а до гранчастого вівтаря - традиційну ризницю. Таким чином, дерев`яна церква у плані, відносно осі схід-захід, нагадує повернуту букву "П". Восьмерик нави вкритий восьмибічним низьким наметом, який завершує сліпий ліхтар з маківкою. Цікава деталь: піддашшя має виразний підйом в сторону головного входу. Зрозуміло, що раніше воно опиралося на випусти вінців зрубів, а сьогодні різницю між ними і піддашшям компенсували невеликими дерев`яними стовпчиками. Очевидно, до перенесення на нове місце, святиня мала інший вигляд, зокрема, висота піддашшя і вхідних дверей від рівня землі була нижчою, аніж сьогодні. Праворуч від головного входу мій погляд привернула пам`ятна таблиця. Не відомо, чи її реставрували чи зробили копію з оригіналу, але дата на ній помилкова: Є імя церкови сооруже на єсть Застала Ийєм Парохій Жибокрович За Ієрея Івана Двєровича, Провізора Василія Левико апросводітеля і настоятеля тоеи церкви Івана Левико. Року божого 1332р. Такі таблиці, як і різьблені написи на дерев`яних балках, подають фрагменти з історії церкви.
    На схід від неї стоїть оригінальна каплиця з дверима, які схожі на Царські ворота в іконостасі, а на північний-захід - дерев`яна двоярусна дзвінниця. Загалом церква Введення запам`яталася асиметричною формою.


ДЖЕРЕЛО

Деревяні церкви Львівщини
Категорія: Статті авторські | Додав: admin (14.06.2010) W
Переглядів: 1504 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Випадкове ФОТО
Block title
   
ВАРТО ЗНАТИ
[
Як знайти людину в Україні? (8)
[
Історико – етнографічна експедиція. (4)
[
Апітуризм – інноваційний напрямок у бджільництві (3)
[
А якщо завтра в Україні війна: поради від співробітника ГРУ. (1)
[
"Для чого нам бібліотека, коли є Інтернет?" Перспектива бібліотек (1)
[
Україна замикає світовий рейтинг благодійності (1)




ДРУЖНІ САЙТИ

сайт Бистрого
 
 
kvitneve.ucoz.org